Vyberte stránku
Dj Slauka

21. 9. 2020 | Rozhovory

DJ Slauka: Vztah k hudbe som mala uz od mala

0 komentářů

[Sassy_Social_Share]

Kamila Plachetkova

Autorka: Kamila

V tomto rozhovoru bych vám ráda představila další svou velice dobrou kamarádku, a to DJ Slauku ze slovenského Bardějova, se kterou jsme prožily nejednu noc na londýnských underground akcích. 

Slauka žije již 21 let v Londýně a je momentálně na mateřské dovolené se svým synem. Předtím pracovala jako podniková recepční v oblasti bezpečnosti.

Proč tě vlastně napadlo začít svůj nový život právě v Londýně? Jaké byly začátky?

Prvýkrát som cestovala do Londýna na školskom výlete asi keď som mala 10 rokov. Na strednej škole ma to ťahalo ísť pracovať do Londýna. Došla som sem v roku 1999 ako au-pair a mala som velikánske šťastie dostáť sa do super rodiny, ktorá ma brala ako ich člena. Mala som 10 ročne dievčatko, ktoré som odprevádzala a vyzdvihovala zo školy. Boli sme ako sestry a dodnes sme v kontakte. Takže môj prvý rok bol super a mali so mnou veľa trpezlivosti (myslím tým jazyk).

Jak jsi začala s Djováním?

Ja som mala stále vzťah k hudbe už od mala. Pamätám si keď som púšťala kamoškám platne doma vo veku 8-9. A k tomu sme mali samozrejme farebnú lampu takže sme si robili “diskotéku” už odvtedy 😀 Potom som bola neustále nalepená na televízii a MTV. Ako teenager som si nahrávala show s Rock FM radia na kazety. 

A predtým, ako som odišla do UK, som chodievala na techno party v Bardejove a okolí. Vzťah k hudbe tam bol stále.

Keď som prišla do UK, tak to nejako začalo. Pamätám sa na moje asi 19 narodeniny, keď som skúšala mixovať z dvoch magneťakov pre kamošky, ktoré došli na party (smích).

Potom sme chodievali von, stretli sme francúzskou skupinu ľudí, ktorí mali doma gramofóny a tak to začalo. Hneď ma to zaujalo a neskôr, keď som pracovala v 1001 na Brick Lane, som s kamoškou Monikou zo Španielska začala hrávať platne a postupne si ich kupovať. Najprv som však s kamošom Radom skúšala hrať zo CDJs.

Upřednostňuješ stále hraní na vinyly, nebo jsi podlehla době a hraješ i z digitálních médií?

Milujem vinyly a stále som hovorila, že by som ich nevymenila za nič, ale situácia je 

taká, že veľa muziky sa už vydáva len digitálne, takže na mojej rádio show už hrávam aj digital. Ak je to vystúpenie vonku, tak jednoznačne stále uprednostňujem platne. Je to úplne iný pocit a zvuk.

Začínala jsi hraním elektronické hudby. Jak jsi se dostala ke hraní převážně undergroundového dubstepu?

Dubstep som objavila cez kamošov asi v roku 2004-2005, keď to bolo celkom čerstvé. Hneď sa mi to zapáčilo, keďže stále som mala rada veľa basov. Vtedy som už hrávala aj trocha Reggae a Dub, tieto štýly majú k sebe dosť blízko. Je to ta istá família.

“Stále uprednostňujem vinyly. Je to úplne iný pocit a zvuk. “

DJ Slauka
Pár let zpět jsi odehrála svůj dupstep DJ set v hlavním čase na festivalu Uprising na Mungo’s Hifi stage. Oslovili tě přímo pořadatelé festivalu? Jaká byla atmosféra?

Áno, na Uprising festivale na Slovensku som hrala na Mungo’s Hifi soundsysteme a to 2 krát, v roku 2012 a v roku 2015. Bol to neuveriteľný zážitok a Svetovi, ktorý je organizátor, som veľmi vďačná za pozvanie. Atmosféra bola super, bolo to totálne užasne a mala som tam aj svojich kamarátov a mi totálne pomohlo!

Jsi čerstvou maminkou. Věnuješ se hraní nadále?

Určite som si dala prestávku, už sa nebudem ťahať po nočných baroch. Momentálne pôsobím len na mojej rádio show, aby som nevyšla z cviku. Ja stále milujem hrať! Je to dvojhodinová show raz do mesiaca, takže to mi vyhovuje a aspoň sa trocha odreagujem 🙂

Jaké styly a žánry od tebe můžeme nyní slyšet?

Momentálne nehrám len dubstep, mam trocha väčší rozsah. Grime, HipHop, Rap, Trap sú tiež styly, ktoré zvyčajne hrám na rádiu (Netil Radio), ale môže sa stáť, že budete odo mňa počuť aj Reggae alebo Dub set.

Jsi rozhodlá zůstat už na pořád v Londýně, nebo plánuješ se svou rodinkou stěhování?

V Londýne som už 21 rokov a popravde som unavená, hlavne asi z toho počasia. Plán je ísť žiť do Portugalska s mojim partnerom a synom v priebehu par rokov.

“Na Uprising festivale som hrala na Mungo’s hifi soundsysteme, bol to neuveriteľný zážitok.”

Dj Slauka

Dj Slauka

SOCIÁLNÍ SÍTĚ:
Dj Slauka

Podobné příspěvky

Related

SLEDUJTE ZA PLOTEM
NA FACEBOOKU

Přihlaste se k odběru