Vyberte stránku
Kamila Plachetkova

10. 9. 2020 | Rozhovory

Autorka Kamila: Vítejte na mém blogu!

2 komentáře(ů)

Kamila Plachetkova

Autorka: Kamila

Jmenuji se Kamila Plachetková, pocházím z Brna a v Anglii žiji momentálně již osmým rokem. Do UK jsem se rozhodla odejít v roce 2012 za vidinou nového života. Pracovat jsem začala jako au-pair u jedné rodinky v Borehamwoodu, po půl roce jsem se rozhodla svou host family změnit a další rok a pár měsíců jsem žila v domě rodiny slavného režiséra Harryho Bradbeera, kde jsem se starala o jejich v té době 12letého syna. Jelikož jsem tentokrát žila už ve druhé zóně Londýna (v Shepherd’s Bush), tak jsem měla možnost ochutnat pravý, každodenní londýnský život bez dojíždění. Londýn mě natolik okouzlil, že pro mě navždy bude největší srdcovou záležitostí.

Pár měsíců po seznámení se svým již bývalým partnerem jsem nečekaně zjistila, že jsem těhotná, tudíž jsme i s bývalým přítelem Londýn opustili a přestěhovali se k mé rodině v Manchesteru. Důvod byl úplně jednoduchý: Londýn je sice nádherná metropole, ale také velmi drahá. Nájem v Londýně jsme si jednoduše nemohli dovolit.

V Manchesteru jsme se usadili celkem rychle, s bývalým přítelem jsem se rozešla a syna vychovávám sama. U syna jsem někdy kolem jeho 2 let podezřívala Poruchu autistického spektra (ASD = Autism Spectrum Disorder).

Toto podezření se později potvrdilo týmem místních specialistů a syn má tuto poruchu oficiálně diagnostikovanou.

Pracuji jako freelance web designer a stavím webové stránky pro různé firmy. Od eshopů až po blogy, jako je například tento. Mimo web designu patří mezi moje parkety také on-page SEO a pro některé firmy pracuji i jako social media manager. Pracuji z domu, kde mám postavenou menší home office.

Ve volném času se věnuji tomuto blogu, různými způsoby aktivismu, hudbě, jsem velkým Netflix

závislákem, o víkendech jezdíváme se synem a se známými na výlety, kde se snažíme poznat krásy Anglie.

Tento blog jsem se rozhodla zprovoznit ke zviditelnění všech šikovných Čechů a Slováků žijících v zahraničí. Pokud se sami chcete přihlásit nebo znáte někoho zajímavého, koho bych mohla vyzpovídat, vyplňte prosím můj online formulář zde. Ozvu se vám hned, co to bude možné.

Tento blog jsem se rozhodla zprovoznit ke zviditelnění všech šikovných Čechů a Slováků žijících v zahraničí.

Kamila Plachetkova

Podobné příspěvky

Related

SLEDUJTE ZA PLOTEM
NA FACEBOOKU

Přihlaste se k odběru